شیلنگ بیب

شیلنگ بیب

معنی شیلنگ بیب (Hose bibb)

شیلنگ بیب دریچه ای است که در خارج از خانه یا ساختمان نصب می شود که به کاربر اجازه می دهد شیلنگ را به منبع آب ساختمان متصل کند. این نقطه اتصال معمولاً در نزدیکی یک شیر آب یا لوله خارجی قرار دارد.

شیلنگ‌ های بیب معمولاً در باغ‌ های آبی یا وسایل نقلیه شستشو استفاده می‌شوند. سایر شیلنگ های بیب دارای یک دستگاه جلوگیری از جریان برگشتی هستند که برای محافظت از منبع آب ساختمان در برابر آلودگی نصب شده است.

چرا به آن خرطومی می گویند؟

در زمینه لوله کشی، بیبی نوعی شیر آب است که دارای نازلی است که به سمت پایین خم می شود. گاه به آن کوک نیز می گویند.

شیلنگ بیب برای چه استفاده می شود؟

شیلنگ بیب شیری است که برای استفاده با شلنگ طراحی شده است. اکثر خانه‌ ها حداقل یک شیلنگ دارند. آنها اغلب در حیاط خلوت یا در کنار شیلنگ باغ قرار دارند.

پیش بند شلنگی راه مناسبی برای آبیاری گیاهان یا شستن ماشین بدون نیاز به رفتن به داخل خانه فراهم می کند.

آیا Hose Bibb یک شیر آب است؟

بله. شیلنگ نوعی شیر آب در نظر گرفته می شود. اما از نظر فنی، دریچه ای است که در آن یک شیلنگ باغچه را به سیستم لوله کشی خانه خود وصل می کنید. ممکن است یک شیر قطع کن شیلنگ در داخل خانه ها وجود داشته باشد، اما همه شیلنگ ها آن را ندارند.

شیلنگ بیب

شیلنگ Bibb چه نوع شیری است؟

شیلنگ بیب نوعی شیر توپی است. شیر توپی چه کار می کند ؟ نوع دوم شیر که جریان سیالات و گازها را کنترل می کند. شیر توپی شیلنگ یک شیر یک چهارم چرخشی است. فقط باید یک ربع بچرخد تا باز یا بسته شود.

منظور از شیلنگ بیب در لوله کشی چیست؟

به عنوان یکی از انواع شیرهای خاموش ، شیلنگ بیب در لوله کشی به آن دسته از شیرهای آب اطلاق می شود که دارای نازل رو به پایین هستند. در صنعت، اتفاق نظر وجود دارد که این بیبیس ها دریچه های خارجی هستند که می توان شیلنگ ها را به آنها وصل کرد.

شیلنگ بیب در مقابل شیر توپی

بین شیلنگ نوع Silcock و شیلنگ از نوع سوپاپ توپی تفاوت وجود دارد. اساساً، طرح Silcock به شما این امکان را می دهد که دسته پیشبند را به همان روشی که یک پیچ را می چرخانید بچرخانید.

در همین حال، سوپاپ های شلنگی که دریچه های توپی برای روشن و خاموش کردن آن تنها به یک چهارم چرخش نیاز دارند. به همین دلیل است که به آن ها 3/4 شیلنگ هم می گویند و در خارج از خانه شما استفاده می شود.

آیا می توانید از شیر توپی برای شیلنگ باغ استفاده کنید؟

پاسخ به این سوال بله است. با این حال، مواردی وجود دارد که باید قبل از انجام این کار در نظر بگیرید.

به عنوان مثال، آنها برای کاربرد های فشار بالا طراحی نشده اند. اگر از یکی برای شلنگ باغچه استفاده می کنید، ابتدا درجه فشار را بررسی کنید. یک شیر توپی نیز ممکن است جریان آب را محدود کند ، به خصوص اگر سوراخ توپ کوچکتر از سوراخ لوله باشد.

انواع مختلف شیرآلات بیرونی

برخلاف تصور رایج، انواع مختلفی از شیرآلات در فضای باز وجود دارد. تفاوت ها معمولاً از نظر طراحی، عملکرد و قیمت آنها است. شیرآلات متعدد در واقع می توانند نیازهای صاحبان خانه های مختلف را برآورده کنند، مانند مواردی که در زیر ذکر شده است:

 • شیرهای شیر توپی
 • شیرهای اسپیگوت
 • شیرهای خرطومی
 • شیرآلات آشپزخانه در فضای باز
 • شیرهای دوش در فضای باز
 • شیرآلات ضد سیفون
 • شیر آب ضد یخ زدگی در فضای باز
 • شیر آب ضد سیفون
 • اسپیگوت در مقابل شیلنگ بیب

اسپیگ و شیلنگ از نظر فنی به یک چیز اشاره دارند. آنها مکانیسم هایی هستند که جریان آب را در خارج از خانه شما کنترل می کنند.

اما در برخی موارد، مردم از اسپیگوت‌ ها به عنوان دریچه‌های بیرونی متصل به لوله‌ ها یاد می‌کنند، در حالی که شیلنگ‌ ها به عنوان دریچه‌ هایی که به شیلنگ‌ های کوچک متصل هستند، می‌گویند.

شیلنگ بیب

سیلکاک در مقابل شیلنگ بیب

شبیه به اسپیگوت ها، سیلوکس را می توان به جای جای شلنگ استفاده کرد. در صنعت لوله کشی، این دو ممکن است به یک چیز اشاره داشته باشند.

با این حال، دریچه هایی به نام silcock دارای تفاوت های ظریف خاصی هستند. در مقایسه با شیلنگ های استاندارد، یک سیلکاک دارای لوله بلندتری است. همچنین به دلیل ساختار ناهموارش برای مناطق سردسیری مناسب است. آنها می توانند آب را در برابر یخ زدگی مقاوم کنند.

آیا شیر توپی بهتر از شیر دروازه ای است؟

در بسیاری از صنایع، اغلب این بحث وجود دارد که آیا شیر توپی بهتر است یا شیر دروازه ای . حقیقت در اینجا این است که هر یک از این شیرها در عملکردهای مختلف برتری دارند.

از شیرهای دروازه ای می توان برای شروع یا قطع کامل جریان آب از طریق لوله استفاده کرد. برخلاف شیرهای توپی، شیرهای دروازه ای برای تنظیم جریان آب استفاده نمی شوند. از این رو، آنها برای کاربردهایی که شامل استفاده از آب با فرکانس بالا هستند مناسب نیستند. دومی کار یک شیر توپی است. علاوه بر این، شیرهای توپی به طور قابل توجهی ارزان تر از شیرهای دروازه ای هستند.

دیوار هیدرانت در مقابل شیلنگ بیب

هیدرانت دیواری نوعی شیر است که آب را از یخ زدگی محافظت می کند. در حالی که می توان آنها را به جای شیلنگ ها استفاده کرد، شیرهای دیواری ناهموارتر هستند و اغلب در سازه های تجاری و مسکونی استفاده می شوند. آب داخل ساختمان را می بندد تا یخ نزند.

آیا همه شیرهای آب در فضای باز به یک اندازه هستند

شیرآلات در فضای باز از نظر اندازه تنوع زیادی ندارند. قطر آنها معمولاً 3/4 اینچ یا 1/2 اینچ است. دلیل این یکنواختی ساده است: این شیرآلات در فضای باز باید با سیستم لوله کشی خانه ها و ساختمان ها مطابقت داشته باشند. اگر خطوط آب در خانه شما 3/4 اینچ است، احتمالاً قطر شیر آب در فضای باز نیز یکسان است.

نحوه اندازه گیری اندازه شیر آب در فضای باز

 • دانستن اندازه شیر آب در فضای باز آسان است. فقط مراحل زیر را دنبال کنید:
 • یک متر نوار بگیرید. از آن برای اندازه گیری قطر داخلی استفاده کنید.
 • برای این کار، نوار اندازه گیری را روی دهانه کانکتور قرار دهید.
 • سپس دیوار داخلی را از یک طرف اندازه بگیرید تا به طرف مقابل برسید.

گاهی اوقات، تولیدکنندگان شیرآلات در فضای باز، اندازه شیرها را روی بدنه خود تعبیه می کنند. معمولاً علامت های “3/4” یا “1/2” را خواهید دید.

شیلنگ شیلنگ 1/2 در مقابل 3/4: شیلنگ استاندارد کدام است؟

همانطور که گفته شد، شیرهای آب بیرونی یا در قطرهای 1/2 اینچ یا 3/4 اینچ عرضه می شوند. هر دوی اینها استانداردهای صنعت لوله کشی هستند. با این حال، اندازه مربوطه آنها ممکن است بر تنظیمات مختلف تأثیر بگذارد.

وقتی صحبت از فشار آب می شود، شیرهای 3/4 اینچی بهتر از همتایان خود هستند. از این گذشته، لوله های 3/4 اینچی فشار آب بیشتری تولید می کنند که به نوبه خود جریان آب بیشتری را امکان پذیر می کند.

البته، شما نمی توانید یک شیلنگ سوپاپ توپی 1/4 دور را مجبور کنید که در لوله 3/4 قرار بگیرد. در اینجا، شما به یک شیلنگ سوپاپ توپی 3/4 نیاز دارید. در نهایت، انتخاب شما در اینجا به سیستم لوله کشی موجود خانه شما بستگی دارد. مطمئن شوید که اندازه های لوله های خود را قبل از گرفتن شیلنگ بیب می دانید.

انواع شیلنگ بیبس

انواع مختلفی از خرطومی شیلنگ در بازار موجود است. رایج‌ترین مواردی که مقایسه می‌شوند، شیلنگ‌های استاندارد و شیلنگ‌های بدون یخ زدگی هستند. هر دوی این دوبنده جریان آب را تنظیم می کنند. اما شیلنگ بدون یخبندان انتخاب خوبی برای اقامتگاه هایی است که در مناطق سردسیر واقع شده اند.

19 نظر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اطلاعات تماس


ساعات کاری


شنبه
08:30 تا 16:30
یک شنبه
08:30 تا 16:30
دو شنبه
08:30 تا 16:30
سه شنبه
08:30 تا 16:30
چهار شنبه
08:30 تا 16:30
پنج شنبه
08:30 تا 12:30
جمعه
تعطیل