ترانسمیتر فشار

ترانسمیتر فشار

ترانسمیتر فشار چیست؟

ترانسمیتر فشار یک دستگاه مکانیکی است که نیروی انبساط نمونه مایع یا گاز را به خروجی الکتریکی تبدیل می کند. این دستگاه با استفاده از مبدل فشار را به سیگنال الکتریکی تبدیل می کند. این نوع سنسور که به عنوان مبدل فشار نیز شناخته می شود، معمولاً از یک سطح حساس به فشار ساخته شده از فولاد، سیلیکون یا مواد دیگر بسته به ترکیب آنالیت تشکیل شده است. در پشت این سطوح قطعات الکترونیکی قرار دارند که قادر به تبدیل نیروی اعمال شده به سنسور فشار توسط نمونه به سیگنال الکتریکی هستند.

کاربرد

ترانسمیتر فشار در بسیاری از صنایع مورد استفاده قرار می‌گیرند، از جمله صنعت نفت و گاز، صنعت خودروسازی، صنعت داروسازی، سیستم‌های گرما و تهویه مطبوع، و سایر صنایع. این دستگاه‌ها برای اندازه‌گیری و کنترل فشار در محیط‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند و می‌توانند به صورت آنالوگ یا دیجیتال عمل کنند.

ترانسمیترهای فشار می‌توانند دارای ویژگی‌های مختلفی باشند، از جمله دقت اندازه‌گیری، محدوده اندازه‌گیری، نوع سنسور (مانند سنسور فشار پیزوالکتریک یا سنسور فشار ممبرانی) و خروجی الکتریکی (مثل 4-20 میلی‌آمپر یا 0-10 ولت) که بسته به نیاز اپلیکیشن مورد استفاده تنظیم می‌شوند.

ترانسمیتر فشار

استفاده از ترانسمیترهای فشار به کنترل فرآیندها و نظارت بر شرایط فشار در محیط‌ های صنعتی و اندازه‌گیری دقیق فشار در بسیاری از برنامه‌های مختلف کمک می‌کند و در بهبود کیفیت و کارایی فرآیندهای صنعتی نقش دارند.

فشار معمولاً بر حسب نیرو در واحد سطح اندازه گیری می شود و به عنوان مقدار مورد نیاز برای توقف انبساط مایع، گاز یا بخار بیان می شود. واحدهای مشتق شده مختلفی برای تعیین کمیت فشار استفاده می شود، از جمله

به عنوان نسبت/رابطه پاسکال (Pa) یا نیوتن منفرد در هر متر مربع (1 N/m2).

ارزش پوند در هر اینچ مربع (psi).

محیط های حساس به فشار مانند صنایع گاز، پتروشیمی، آزمایشگاه و داروسازی اغلب به ترانسمیترهای فشار برای نظارت بر نیروهای وارد بر مایعات و گازها در مقادیر Pa یا psi نیاز دارند. این امر مستلزم ادغام دقیق فرستنده های فشار در دستگاه های تبدیل سریع الکتریکی برای اطمینان از نتایج دقیق و تحویل در زمان واقعی است.

ترانسمیتر فشار

اندازه گیری فشار

فرستنده های فشار می توانند فشارهای مطلق، گیج یا دیفرانسیل را اندازه گیری کنند.

فشار مطلق

خلاء کاملی است که 0 psi در نظر گرفته می شود! فشار خلاء را 0 psi (a) می نامیم. فشار اتمسفر معمولاً 14.7 psi (a) است.

اندازه گیری با فشار گیج

رایج ترین اندازه گیری فشار، فشار گیج است که فشار کل منهای فشار اتمسفر است.

فشار اتمسفر 0 psi (گرم) است.

فشار دیفرانسیل

اختلاف فشار (یا فشار دیفرانسیل) است. فشار نیروی توزیع شده ای که به صورت عمودی بر روی یک واحد عمل می کند.

تفاوت بین سنسور فشار، مبدل فشار و فرستنده فشار

تعاریف کلی سنسور فشار معمولاً یک سیگنال خروجی میلی ولت است، یک مبدل دارای یک خروجی ولتاژ تقویت شده است، و یک فرستنده سیگنال خروجی 4-20 میلی آمپر را ارائه می دهد .

قبل از ترانسمیتر فشار از مبدل فشار استفاده کنید. یک مبدل فشار یک شکل از انرژی را به شکل دیگری از انرژی بازنویسی می کند. برای مثال، فرض کنید یک مبدل فشار، درجه سانتیگراد را به انرژی آنالوگ (mV) تبدیل می کند.

ترانسمیتر فشار

از طرف دیگر،

یک فرستنده فشار، سیگنال الکتریکی ارائه شده توسط سنسور را روی سیگنال الکتریکی بزرگتر بازنویسی می کند. به عنوان مثال، میلی ولت (mV) از سنسور توسط فرستنده تبدیل شده و به عنوان یک ولتاژ یا mA ارسال می شود. به طور معمول، این سیگنال الکتریکی مهمتر بین 1-5 ولت یا 4-20 میلی آمپر قرار دارد. فرستنده ها خروجی فرآیند، فرآیند مایع یا گاز شما را به کامپیوتر شما ارسال می کنند.

ترانسمیتر فشار چگونه کار می کند؟

اگرچه انواع مختلفی از ترانسمیترهای فشار وجود دارد، اما تقریباً به یک روش کار می کنند. فرستنده های فشار با اندازه گیری فشار و تبدیل آن به سیگنال الکتریکی آنالوگ کار می کنند.

به طور کلی ترانسمیترهای فشار از سه جزء اصلی تشکیل شده اند:

  • سنسور فشار
  • مدار اندازه گیری
  • اتصال فرآیند

نصب یک سیستم اندازه گیری ترانسمیتر فشار شامل سه جزء است:

  • لوله هدایت فشار
  • دیافراگم اندازه گیری مرکزی
  • دیافراگم ایزوله (با روغن سیلیکون)

در حین کار ترانسمیتر فشار، فشار محیط به دیافراگم اندازه گیری مرکزی منتقل می شود و در آنجا اندازه گیری می شود. اختلاف فشار باعث تغییر شکل ورق بین این قطعات می شود. هنگامی که این تغییر شکل اندازه گیری می شود، می توان مقدار اختلاف فشار را اندازه گیری کرد. این اختلاف فشار اندازه گیری شده به یک نماد الکترونیکی آنالوگ تبدیل می شود که اکنون قابل تشخیص است.

هدف از ترانسمیتر فشار

ترانسمیترهای فشار معمولاً در طیف وسیعی از کاربردهای صنعتی استفاده می شوند. حفاری دریایی و اکتشاف نفت معمولاً از مبدل های فشار برای اندازه گیری تفاوت مقادیر بین داخل و خارج تجهیزات حساس به فشار استفاده می کنند. پارامترهای مختلف باید حفظ شود تا اطمینان حاصل شود که فرآیند حفاری و جمع آوری مطابق با استانداردهای اخلاقی و کارآمد انجام می شود. این امر در مورد تاسیسات پتروشیمی، گاز و شیمیایی خشکی نیز صادق است. در نتیجه هزینه های نگهداری را به میزان قابل توجهی کاهش می دهند. فرستنده های فشار برای طیف وسیعی از موقعیت ها مناسب هستند، زیرا می توانند به سیستم های دیگر مانند مدارهای الکتریکی متصل شوند.

بسیاری از صنایع از تجهیزات حمل و نقل و ذخیره سازی حساس به فشار برای حفظ شرایط مطلوب محصول استفاده می کنند که باید به دقت نظارت شود تا از تحویل ایمن و کاربرد نهایی اطمینان حاصل شود. آزمایشگاه ها همچنین از مبدل های فشار برای اندازه گیری فشار نسبی یک محفظه خلاء به اتمسفر استفاده می کنند که از طیف وسیعی از تحقیقات در حال ظهور پشتیبانی می کند.

علاوه بر این،

ترانسمیترهای فشار به طور گسترده در بخش دریایی استفاده می شوند. در صنعت دریایی، همه چیز حول محور مسئولیت پذیری و کارایی می چرخد. یک مدل محبوب در این زمینه ترانسمیتر فشار PCM300T است که بسیار فشرده و بادوام است. در صنعت دریایی، فرستنده اطلاعاتی در مورد فرآیند مایع یا گاز به کابین یا پل برای اهداف نظارتی ارائه می دهد.

فارس کنترل

گروه بازرگانی فارس کنترل (تامین صنعت) با سال ها سابقه در زمینه واردات تجهیزات صنعتی و با بهره گیری از مجربترین متخصصین و مشاورین و همچنین با پشتیبانی و مشارکت شرکت های آسیایی و اروپایی در زمینه واردات و تامین تجهیزات پایپینگ ، شیرآلات صنعتی ، برق صنعتی ، ابزارهای دقیق ، پنوماتیک و هیدرولیک  و شیر برقی فعالیت می کند و با تکیه بر نیروهای متخصص خود توانسته است به یکی  از تامین کنندگان برتر استان فارس در زمینه تجهیزات نفت ، گاز ، پتروشیمی ، فولاد ، سیمان و صنایع غذایی تبدیل شود و با تلاش روز افزون در حال ارائه خدمات با کیفیت به مشتریان خود می باشد. برای اطلاعاز محصولات تماس بگیرید. 

07138208176
09175312007
09175312007 واتس آپ

18 نظر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اطلاعات تماس


ساعات کاری


شنبه
08:30 تا 16:30
یک شنبه
08:30 تا 16:30
دو شنبه
08:30 تا 16:30
سه شنبه
08:30 تا 16:30
چهار شنبه
08:30 تا 16:30
پنج شنبه
08:30 تا 12:30
جمعه
تعطیل