افزایش عمر شیرآلات صنعتی

افزایش عمر شیرآلات صنعتی

9 روش برای افزایش عمر شیرآلات صنعتی

سوپاپ ها به گونه ای ساخته می شوند که عمر طولانی داشته باشند. اما شرایطی وجود دارد که شیرآلات صنعتی آنطور که باید دوام نمی آورند. شناسایی این شرایط می تواند به افزایش عمر شیرآلات صنعتی کمک کند. علاوه بر این، نگهداری شیر یکی از جنبه های مهم عمر هر شیر است.

انواع شیرآلات

ساییدگی و پارگی دریچه یک اتفاق طبیعی است. اما، با نصب و نگهداری صحیح، می توانید عمر شیر خود را افزایش دهید. راه حل های چسب نواری راه حل های طولانی در مورد تعمیر و نگهداری شیر نیستند.

راه های زیادی برای افزایش عمر شیرآلات صنعتی وجود دارد، سه عامل همیشه در این زمینه نقش داشته اند. اینها فرآیند انتخاب، فرآیند نصب و فرآیند نگهداری هستند. انتخاب نوع مناسب شیر برای چرخه عمر شیر بسیار مهم است. دو مورد دیگر انتظارات عمر سوپاپ را به حداکثر می رساند.

در این مقاله روش های مختلف افزایش عمر شیرآلات صنعتی مورد بحث قرار می گیرد.

شماره 1 درک سوپاپ ها

انواع مختلفی از شیرها فقط در یک عملیات وجود دارد. اولین گام برای حفظ یکپارچگی دریچه تا بتوانید عمر آن را افزایش دهید، درک نحوه عملکرد یک شیر خاص است.

برای اطلاع از مشخصات شیر ، از جمله نوع سیستمی که شیر خاص باید برای آن استفاده شود، برچسب XHVAL روی شیر خود را بررسی کنید . علاوه بر این، همیشه دفترچه راهنمای همراه شیر را بخوانید تا بدانید شیر از چه ماده ای ساخته شده است، محدوده فشار و دما و موارد مشابه.

به عنوان مثال،

دریچه های توپی فقط برای خاموش کردن محکم استفاده می شوند. شیر دروازه دارای ظرفیت دریچه گاز است اما بیشتر مستعد اصطکاک است. شیرهای پروانه ای سبک وزن هستند و برای جداسازی رسانه خوب هستند، اما این تمایل وجود دارد که بسترها در شیر باقی بمانند. یک شیر تسکین یک انتخاب عالی برای دریچه گاز خواهد بود.

بخشی از درک هر شیر، دانستن نصب صحیح آن است.

بدانید که اگر فشار بسیار مورد توجه است، باید از چه نوع سوراخی برای شیر استفاده کنید. اینکه شیر باید پیچ ​​شود، جوش داده شود یا موارد مشابه نیز از عوامل اصلی هستند. این می تواند به معنای نشتی بالقوه یا مهر و موم محکم باشد.

یکی از مشکلاتی که وقتی با قطعات شیر آشنا نیستید، ممکن است به دلیل شناسایی اشتباه، شیر را خراب کنید. یکی از این نمونه ها چرخاندن ایستگاه های حرکت روی شیر و محرک است. ایستگاه های مسافرتی اغلب شبیه پیچ و مهره هستند. اینها را نباید لمس کرد زیرا از چرخش دیسک جلوگیری می کنند.

با این حال، با آموزش نحوه ظاهر اجزای شیر خارجی و دانستن اینکه قطعات شیر ​​در کجا قرار دارند، می تواند شما را از آسیب رساندن به شیرها نجات دهد. 

ملاحظات فنی مانند فشار، جهت جریان، دما و سایر موارد نیز بخشی از منحنی یادگیری هستند. محاسبه بهترین نقطه بازده (BEP) مقادیری را به شما می دهد که دریچه ها در بهترین حالت خود کار می کنند.

شماره 2 از انتخاب صحیح شیر اطمینان حاصل کنید

انتخاب سوپاپ می تواند دلهره آور باشد. اما، این مرحله مرحله ساختن یا شکستن است. اگر در فرآیند انتخاب کوتاهی کنید، ممکن است شیر ​​نامناسب را انتخاب کنید. این می تواند به معنای ضرر احتمالی باشد.

یکی از دلایل اصلی نشتی، طراحی یا مواد اشتباه شیر در رابطه با رسانه است. در دراز مدت، شیر اشتباه عملکرد مطلوب خود را از دست می دهد. این به معنای از دست دادن شما خواهد بود.

افزایش عمر شیرآلات صنعتی

کاری که باید انجام دهید این است که پاسخ این سوالات را بدانید:

  • ماهیت رسانه چیست؟
  • محدوده دمایی رسانه چقدر است؟
  • محدوده فشار رسانه چقدر است؟
  • آیا قرار است شیر ​​در حالت باز باشد یا همیشه بسته باشد؟

برای جلوگیری از نقل قول اشتباه شیر توسط سازندگان شیر، همیشه مشخصات شیر ​​را بررسی کنید و همیشه سوالات درست را بپرسید.

شماره 3 از نصب صحیح اطمینان حاصل کنید

نصب مناسب در نگهداری شیرها پس از تحویل آنها آغاز می شود. سوپاپ ها می توانند در اثر خوردگی ناشی از سهل انگاری آسیب ببینند، به خصوص هنگامی که شیرها در عناصر بدون پوشش باقی می مانند.

یکی دیگر از مسائل رایج در بین تکنسین های شیر، برداشتن درپوش های انتهایی است که به عنوان محافظ برای قطعات داخلی شیر عمل می کند. وقتی اینها برداشته می شوند، به احتمال زیاد اجسام خارجی می توانند به داخل دریچه نفوذ کنند. اینها می توانند به محض فعال شدن شیر باعث آسیب به صندلی ها شوند. هنگامی که صندلی ها آسیب ببینند، احتمال نشتی بالایی وجود دارد.

علاوه بر این، شیر باید قبل از نصب روی سیستم به طور کامل بررسی شود. این امر برای اطمینان از آسیب نرسیدن به بدنه و اجزاء آن در حین حمل و نقل است.

افزایش عمر شیرآلات صنعتی

شماره 5 آنها را تمیز کنید

برای دوام بیشتر دریچه ها، ضروری است که این شیرها حداقل سالی یک بار یا در صورت نیاز تمیز شوند، به خصوص زمانی که ناحیه گیاه کثیف است. از تجهیزات مناسب مانند پارچه، روان کننده یا برس های سیمی برای تمیز کردن بدنه شیر و اجزایی مانند رزوه های ساقه، ناودانی، مهره ها و موارد مشابه استفاده کنید.

همچنین مهم است که شیرها قبل از نصب در سیستم لوله به درستی تمیز شوند. به این ترتیب، دریچه‌ ها حاوی آلاینده‌ هایی نیستند که نه تنها به شیر، بلکه به رسانه‌ هایی که در آن جریان می‌ یابند نیز آسیب برساند.

شماره 6 آنها را بپوشانید

در برخی از کاربرد هایی که حاوی محیط های خورنده هستند یا کاربرد هایی که نیاز به فشار و دمای بالا دارند، پوشش دادن شیرها با پوشش های حرارتی می تواند عمر شیرها را افزایش دهد. پوشش‌ های حرارتی باید از فرآیند سوخت اکسی با سرعت بالا استفاده کنند، زیرا ثابت شده است که در پوشش‌دهی شیرها عالی هستند.

شماره 7 معاینات منظم

درست است، دریچه ها باید به طور منظم بررسی شوند. در حالی که این کار می تواند خسته کننده باشد، ضروری است. برای شیرهای توپی و سایر شیرهای مربوطه، با انجام این کار، اطمینان حاصل می کنید که شیرها آسیبی ندارند و همچنان خاموش هستند. شیرهای دریچه گاز نیاز به بررسی برای آسیب اصطکاک دارند.

افزایش عمر شیرآلات صنعتی

به عنوان یک قاعده کلی،

شیرهایی که به شدت مورد استفاده قرار می گیرند باید ظرف شش ماه پس از استفاده تعویض شوند. با این حال، برای کاربرد های حیاتی، شیرها باید هر سه ماه یکبار بررسی شوند. چنین بررسی هایی باید شامل بررسی نشتی، خوردگی و قطعات معیوب باشد.

در طول معاینات منظم که در آن شکاف، بریدگی و حتی نشتی روی دریچه وجود دارد. هنگامی که دریچه ها به طور مکرر در طول زمان استفاده می شوند، چنین اتفاقاتی طبیعی است.

شماره 8 نگهداری پیشگیرانه

اگر شیرها در برابر خوردگی مقاوم نیستند، از محصولاتی استفاده کنید که باید از شروع خوردگی که به طور بالقوه می تواند به شیر آسیب برساند، جلوگیری کند. استفاده ماهانه ساده از یک روان کننده عمومی می تواند معجزه کند و به طور بالقوه طول عمر شیر را افزایش دهد. با این حال، همانطور که توسط سازندگان شیر پیشنهاد شده است، به روان کننده ای که باید استفاده کنید توجه کنید .

علاوه بر این، تعمیر و نگهداری پیشگیرانه باید با اطمینان از اینکه مواد مورد استفاده در ساخت شیر ​​باید با برگه مشخصات ارائه شده برای کاربر نهایی مطابقت داشته باشد آغاز شود. همچنین، به عنوان بخشی از نگهداری پیشگیرانه این است که اطمینان حاصل شود که شیرها به طور مرتب روغن کاری می شوند.

باید آزمایش‌ های منظمی انجام شود تا نشت‌ های احتمالی و موارد مشابه به‌موقع تشخیص داده شود. در حالی که این ممکن است به عنوان یک تلاش پرهزینه تلقی شود، یکی از بهترین راه ها برای افزایش طول عمر شیرهای صنعتی انجام آزمایشات نشتی است.

شماره 9 ماشینکاری میدانی

برای افزایش عمر شیرآلات صنعتی هنگامی که شیرها بارها و بارها استفاده می شوند، ظرفیت آب بندی اتصالات از بین می رود. برای اطمینان از عدم نشتی دریچه ها در فلنج ها بدون نیاز به خارج کردن شیر از سیستم، از ماشین کاری صحرایی استفاده می شود.

22 نظر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اطلاعات تماس


ساعات کاری


شنبه
08:30 تا 16:30
یک شنبه
08:30 تا 16:30
دو شنبه
08:30 تا 16:30
سه شنبه
08:30 تا 16:30
چهار شنبه
08:30 تا 16:30
پنج شنبه
08:30 تا 12:30
جمعه
تعطیل